STOMATOLOGIA DZIECIĘCA - PEDODONCJA

Szczególnym atutem naszego gabinetu jest wypracowany latami świetny kontakt z najmłodszymi. Dzieci to nasi najważniejsi pacjenci, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wizyta stomatologiczna stanowiła dla nich radosne, pozbawione stresu wydarzenie. O pozytywne skojarzenia warto zatroszczyć się zanim pojawi się nagła potrzeba odwiedzenia stomatologa, dlatego nakłaniamy rodziców do wizyt adaptacyjnych, mających na celu zapoznanie się z gabinetem i naszymi specjalistami. Po takiej wizycie dzieci czują się u nas pewnie i bez oporów poddają się leczeniu.

W ramach stomatologii dziecięcej koncentrujemy się na leczeniu próchnicy i zabezpieczaniu zębów stałych przez lak szczelinowy. Nieoceniona jest także rola każdorazowej profilaktyki i higienizacji – w ich ramach sprawdzamy czy najmłodsi pacjenci właściwie szczotkują zęby oraz edukujemy jak poprawnie dbać o higienę jamy ustnej.

Istotnym jest, by rodzic dbał o optymalną częstotliwość wizyt stomatologicznych swojej pociechy. Wedle zaleceń powinny odbywać się nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Warto też wiedzieć, że dzieci do dziesiątego roku wymagają kontroli rodzica przy myciu zębów. Zaleca się, by po samodzielnym szczotkowaniu, rodzic „poprawił” mycie.